ENDURO Uhlířské Janovice

 

O víkendu 20.- 21.9. pokračoval závěrečným podnikem český šampionát ENDURO.

Tuto poslední soutěž v letošním roce si vzal pod patronát bývalý úspěšný reprezentant Jirka Pošík a po roce příprav uskutečnil jedno z nejlepších Endur, které jsem v poslední ale i minulé době odjel. Luxusní zázemí v areálu v.d. KOOPERATIVA, sprchy, přejímka bez front, katering. Bohužel dle hlavního zpravodajství TV NOVA dle ,,zelených“ i poslední Enduro v okolí Kutné Hory, protože jsme přejezdem přes potok narušili ekosystém nejen středních Čech ale i celé střední Evropy.

 Pro závod byl připraven okruh 75 km, okořeněný dvěma RZ. Trať byla protkána řadou kamenitých výjezdů, sjezdů, potoků, bažin no prostě něco pro potěchu soutěžáka.

Cross test  i Enduro test okolo 6- 7 minut se všemi prvky, co k Enduru patří, super značení a stovky diváků podél zajímavých úseků trati, to vše za chladného, naštěstí však bez deštivého počasí.

 V sobotu moje ,,malorážková“ kategorie startovala až na konci celého startovního pole, tedy v 10 hodin. Celkem bez problému se mi dařilo projet všemi obtížnými úseky i v prvním kole mi vyšly měřené testy, které jsem zajel nejrychleji. Bohužel v druhém kole jsem na endurotestu chytil v nepřehledné zatáčce a hluboké drážce uvízlého úspěšného a určitě nejrychlejšího českého patologa MUDr. ,,Syrána“ , takže než jsem ho obtlačil, tak zhruba dvacetisekundová ztráta. Vše jsem chtěl vzápětí dohnat na crosstestu, bohužel jsem chytil ,,mlíko“do předního kola a třičtvrtě testu s nefunkční přední brzdou a až třetí čas. V celkovém součtu mi to v sobotu stačilo pouze na druhé místo,ale o čtyři body   jsem posílil pozici lídra šampionátu. V neděli mi ze 17ti bodovým náskokem na druhého v pořadí stačilo pouze dojet do cíle. Samozřejmě jsem se snažil jet na jistotu, zbytečně neriskovat a svojí ,,pomalou“ jízdou jsem vyhrál měřené testy a  v nedělním závodě zvítězil.  Tím pádem se mi podařilo v českém šampionátu roku 2008 obsadit celkové první místo.

 

  Za tento výsledek bych chtěl poděkovat všem sponzorům, manažerovi, mechanikům od Filipenských, taliánům z FANTIC MOTOR,všem co mi fandí a hlavně rodině.